Vārtu sarga namiņš (~ 19.gs.70.gadi) ir vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis. Tā šobrīd ir vienīgā ēka, kas līdz mūsdienām saglabājusies no poļu dzimtas Pšezdzecku valdījuma laikos celtā muižas kompleksa.

Eglaines dzelzceļa stacija (1927.g.) būvēta pēc arhitekta Aleksandra Birznieka projekta. Tieši šajā vietā šķeltas ģimenes un  daudzi ļaudis no kādreizējā Ilūkstes apriņķa tika izsūtīti uz Sibīriju.

Eglaines  pagastā (sākotnēji saukts par Lašu pagastu) 1714. gada  27. augustā dzimis Gothards Frīdrihs Stenders - vācu  tautības mācītājs, apgaismotājs, latviešu laicīgās literatūras dibinātājs, valodnieks, saukts arī par Veco  Stenderu.  G.F.Stendera dzimšanas vietā iekārtota viņam  veltīta  ekspozīcija,   apskatāma   mācītajmuižas klēts, kur iekārtota etnogrāfiskā daļa ar pagājušo gadsimteņu sadzīves priekšmetiem, fotouzņēmumiem un dokumentiem. Pirms dodies, piezvani: 29476477.

Lašu Vecajos luterāņu kapos atrodas Raiņa apdziedātās Mēnesmeitiņas (Idas Apsānes) ģimenes kapi (tie ir trīs viens otram blakus stāvoši metāla krusti uz granīta pamatnēm ar ciļņu tekstu uz katra).  Raiņa bērnības ceļi veduši cauri Lašu pagastam, Ilūkstei tālāk uz Berķeneli, tomēr bērnības laikā auklētā draudzība ar Apsānu ģimeni un Idu dziļi iespaidojusi Raiņa radošo daiļradi, viņam izaugot. Mēnessmeitiņa – sapņains un romantizēts tēls daiļradē, kuras prototipa šķautnes iemieso arī savstarpējā draudzība ar Idu Apsāni.

Lašu kapos guldīti Latvijā dzimušā pasaulslavenā lietuvieša tēlnieka Roberta Antiņa  (Robertas Antinis, sen. 1989–1981)  radinieki, kura dzimtas saknes stiepušās Lašu pagastā un bērnības gadi pavadīti Lašu un Kaldabruņas pagastos.   R. Antiņa darbi godā skaistākās pilsētas Lietuvā – Palangu, Kauņu, Ukmerģi, Biržus, Rokišķus. Latvijā zināmākais R. Antiņa darbs ir “Koklētājs ar bērniem”, savukārt Lašu kapsētā var iepazīt tēlnieka veidotus 3 kapa pieminekļus, kas ievērojami atšķiras citu vidū.

 

 .