Dvietes Staņislava Kostkas Romas katoļu baznīca (1864.g.) ir ievērojams valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, viens no greznākajiem sakrālajiem baroka interjeriem reģionā.

Dvietes muiža  bijusi celta kā muižas kantora ēka un vēlāk, līdz 1972.gada pavasarim, tikusi izmantota kā skolas ēka, šobrīd ar biedrības „Dvietes vīnogas” gādību ēka ir atjaunota un atvērta apmeklētājiem. Pirms dodies,  piezvani: 26369215.

Selekcionāra Paula Sukatnieka (1914.-1989)  mājas „Apsītes” stāsta par selekcionāra, biologa, dārznieka, literāta, novadpētnieka un ļoti savdabīgās personības neskaitāmajiem talantiem, kā arī aicina iepazīties ar vīnogu audzēšanas noslēpumiem, vasaras – rudens sezonā aplūkot dārza augus, degustēt dažādu vīnogu šķirne. Pirms dodies, piezvani: 26369215.

Dvietes novadpētniecības materiālu krātuvē var uzzināt par Dvietes seno vēsturi, vīnogu un vīna rašanās vēsturi pasaulē, Latvijā un Dvietē. Var aplūkot  albumus par kolhoza un skolas dzīvi. Gūt noderīgu informāciju par Dvietes ievērojamiem cilvēkiem, vēsturiskām vietām un dažādiem objektiem, apskatīt dažādas senlietas. Par Dvietes novadpētniecības materiālu krātuvi rūpējas   novadpētniecības darbiniece Ērika Kunce.
Pirms dodies, piezvani: 22110748.

 

 .